Zaproszenia

Zaproszenie na ślub przez Facebook

Zaproszenie na ślub przez Facebook

Zaproszenie na ślub przez Facebook mogą stać się standardem, bo wiadomo nie od dziś, że przez serwisy społecznościowe mówimy sobie niemal wszystko. Piszemy o najbardziej intymnych dla nas sprawach, zwierzając się przyjaciółkom z problemów czy przekazując ważne dla nas informacje rodzinie. Komunikacja za pomocą Messengera, czyli wiadomości wysyłanych na Facebooku w wiadomościach prywatnych, stała się taka popularna, że wyparła dawne listy czy nawet smsy. O ile zawiadomienie ślubne, które wyślemy w takiej wiadomości będzie jeszcze do zaakceptowania, tak samo zaproszenie już niezbyt.

Zaproszenie na ślub przez Facebook to nieunikniona moda?

Jeśli chodzi o zaproszenia ślubne większość gości oczekuje fizycznej wersji zaproszenia, które zostaje przecież pamiątką na wiele kolejnych lat. Jest to miły, dobry zwyczaj, który warto praktykować. Jest jednak rzecz, która niewybaczalna jest zarówno w przypadku zaproszenia na ślub, co zresztą trudno jest sobie wyobrazić, co też przy zawiadomieniu o ślubie. Informowanie o zbliżającej się ceremonii za pomocą tablicy Facebooka. Łatwo można domyślić się, że osoba, która przeczyta takie informacje, odczuje się mało wyjątkowo. Być może nawet niechciana tak szczerze na tej uroczystości.

Warto poświęcić więc choćby chwilę wolnego czasu i zadzwonić do osoby, którą chcielibyśmy na ślubie zobaczyć. W o wiele lepszym tonie jest skontaktowanie się bezpośrednie. W ten sposób podkreślenie, jak ważna jest dla nas obecność tej właśnie osoby w trakcie tego dnia. Zaproszenia ślubne warto wręczać nawet i osobiście, jeśli nic nie stoi na przeszkodzi. To zawsze dobrze odbierany zwyczaj, który zbliża do siebie ludzi, podkreślając przy tym wagę wydarzenia.