Zaproszenia

Zapraszanie gości na ślub i wesele

Zapraszanie gości na ślub

Zapraszanie gości na ślub i wesele bywa czasem niezwykle kłopotliwe. Szczególnie w przypadku zaproszenia na ślub, które dotyczy również uroczystości weselnych. W takim przypadku zaproszenia ślubne wiążą się także ze zwiększoną liczbą gości, co dla organizatorów wesel jednoznaczne jest ze zwiększeniem kosztów wynajęcia sali czy cateringu.

Zapraszanie gości na ślub jak sobie z tym poradzić?

Z kolei zapraszanie gości na ślub, bez zaprosin na organizowane przyjęcie, nazywane jest w Polsce zawiadomieniem. Takie zawiadomienia ślubne oznaczają, że osoby, którym zostały one przekazane, informowane są o odbywającym się w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego ślubie. Zawiadomienie o ślubie nie stanowi przy tym zaproszenia na wesele i jest to dla osoby, która takie zawiadomienie ślubne otrzymuje, jasne. Dla przyszłego małżeństwa niezwykle dużym problemem jest jednak zadecydowanie o tym, komu wręczyć zaproszenia ślubne, a komu jedynie zawiadomienie o ślubie.

Problemem jest ograniczony budżet, który zmusza do wyboru określonej liczby gości. Bardzo rzadko Młodzi, nawet z pomocą Rodziców, mogą sobie pozwolić na wesele na 150 czy 200 osób. Coraz częściej też liczba gości weselnych liczy niecałe 100, a koszty takiego wesela i tak są dla wielu kolosalne. Względy budżetowe powodują, że konieczne jest wybieranie. Warto przy tym zwracać uwagę na to, kogo my sami chcielibyśmy na tym weselu. Również kogo wypada zaprosić i kogo warto choćby zawiadomić. Popularne jest zapraszanie gości na ślub i wesele, którzy są nam bliscy, np. rodzina i przyjaciele. Jednak zawiadamianie o ślubie kolegów z pracy czy sąsiadów jest mile widziane.