Organizacja

Ślub w górach czy tylko po góralsku?

ślub w górach

Nie bez powodu ślub w górach dla wielu młodych ludzi wydaje się marzeniem – sprzyja temu nie tylko sceneria, która jeśli organizowane jest wesela w zimę ma szczególny charakter, ale i panująca w górach atmosfera. Podobno nikt nie bawi się na weselach tak hucznie, jak właśnie górale.

Ślub w górach warto?

Osoby pochodzące z tej części Polski odpowiedź na pytanie o to, czy lepiej zorganizować ślub w górach czy tylko po góralsku, są pewni – to góry niosą magię, o którą warto zawalczyć! Jeśli jednak my sami pochodzimy z pozostałych województw, możemy mieć duży problem z organizacją wesela w górach. Wtedy ze względu na odległość może okazać się, że na nasze zaproszenia ślubne odpowie pozytywnie jedynie garstka osób. Pozostali prezenty ślubne oraz życzenia wyślą do nas pocztą. Nie wszyscy mają chęć na takie długie podróże. Szczególnie osoby starsze. Z pewnością problemem przy organizacji ślubu w górach mogą być dodatkowe koszty związane z wynajęciem sali. Miejscowi wiedzą, że to popularny kierunek, dlatego ceny są nieporównywalnie wyższe.

Zatem czy ślub tylko po góralsku. np. w okolicach Warszawy, jest w stanie wynagrodzić nam taką sytuację? Cóż, skoro to sami Górale i ich nieposkromiony temperament potrafią wnieść na wesele taki klimat, to nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by zdecydować się na inną lokalizację. Zatrudniony zespół muzyczny o góralskich korzeniach na pewno podkręci całą imprezę skutecznie. Wesele w święta w górach to z pewnością ciekawy pomysł, ale warto zapytać siebie, czy osiągalny – zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Można po prostu popytać po rodzinie, czy byłaby to dla nich przeszkoda. Sprawdzić też ceny i wspólnie znaleźć kompromis.