Prezenty

Podziękowanie dla gości, które nikt nie chcą dostać

Podziękowanie dla gości

Podziękowanie dla gości wyrażane jest w różny sposób. Najczęściej jako tradycyjne prezenty, które mają być dla gości miłą niespodzianką. Wyrazem wdzięczności poniekąd za to, że osoby, które pojawiły się na weselu, pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenia ślubne.

Podziękowanie dla gości

Są jednak takie upominki dla gości na weselu, których nikt nie chce dostawać. Nie dlatego, że są brzydkie lub nieciekawe, ale głównie dlatego, że… są zwyczajnie w świecie zbędne. Jednymi z takich prezentów są niewątpliwie kieliszki lub kubki. Nie tylko większość z nas ma w kuchni ich już zbyt wiele, ale i niezbyt fascynujące wydaje się picie codziennej kawy w kubku z datą ślubu znajomych. To, co dla nas samych może wydawać się super, dla gości będzie średnio zadowalające. Kolejne tradycyjne prezenty to różnego rodzaju figurki, słoniki na szczęście lub drzewka.

Pierwsza myśl: pamiątka. Prawdą jednak jest to, że to jedynie niepotrzebny nikomu bibelot, z którym nie będzie w zasadzie wiadomo, co zrobić. Postawić na półce? Wrzucić w szufladę? Wybierając podziękowania dla gości w formie prezentów, kierujmy się niemal identyczną zasadą co przy dawaniu prezentów na urodziny, imieniny itp. Czy nasz gość na pewno tego potrzebuje? Podobnie często powtarzające się długopisy z datą ślubu, podkładki pod kubki, breloczki. Kojarzy się to trochę z targami, na których firmy obsypują nas swoimi gadżetami. Lepiej tego unikać. Możemy też w ogóle zrezygnować z wymyślania czegoś specjalnego. Po weselu zawsze zostaje dużo alkoholu, dlatego butelka wódki i ciasto będzie najlepszą formą prezentu. Warto dodać też, że to są właśnie tradycyjne prezenty, które w Polsce przekazywane były w formie właśnie podziękowań. Praktyczne, cieszą i z pewnością zawsze są dobrze odebrane!