Prezenty

Nietrafiony prezent ślubny – co z nim zrobić?

Nietrafiony prezent ślubny

O nietrafiony prezent ślubny nietrudno. Z tym wyzwaniem mierzy się większość Młodych Par. Pytaniem, które w takiej sytuacji pojawia się w głowach, jest – co z nim zrobić, kiedy w naszym domu nie jest przydatny. Bardzo często dochodzi też do sytuacji, w jakiej prezenty powtarzają się, jest to wtedy kolejny zestaw sztućców, eleganckich talerzy lub urządzeń kuchennych. Można oczywiście trzymać wszystkie te skarby w swoim domu przez długi czas. Jednak nie jest to ani wygodne, bo zajmuje przestrzeń, ani też w gruncie rzeczy praktyczne, skoro nigdy nie przyjdzie nam tych prezentów ślubnych użyć. Dobrym rozwiązaniem, które prawdopodobnie przychodzi wszystkim do głowy jako pierwsze, jest ich sprzedanie.

Nietrafiony prezent ślubny sprzedać czy zatrzymać?

Nietrafiony prezent ślubny ma jednak to do siebie, że trudniej go sprzedać. Całe to skomplikowanie opiera się na chęci pozostania dyskretnym w swoim czynach. Bo przecież nie jest niczym przyjemnym, kiedy jako osoba wręczająca prezent ślubny zobaczymy po jakimś czasie, że Młodzi wystawili go na aukcji, prawda? Dlatego tutaj poleca się unikanie sprzedawania produktów przez Facebook’a, bo to tam najczęściej gromadzą się nasi znajomi. Lepiej wybierać portale z ogłoszeniami i – na wszelki wypadek – unikać tam podawania swoich imion, wystawiania produktów wraz ze zdjęciami, które mogłyby nas zdradzić.

Zawsze to lepiej zachować tę ostrożność niż narazić się na niezadowolenie tych, którzy nas obdarowali. Jeśli nie jest to dla nas problemem, można zwrócić się do darczyńcy bezpośrednio z tym problemem. Wyjaśnić, że sprzedaż pozwoli zdobyć pieniądze na to, czego się realnie potrzebuje. Na wszelki wypadek pamiętajmy o tym już pisząc zaproszenia ślubne, by uwzględnić tam nasze preferencje i ułatwić wybór prezentu gościom.