Zaproszenia

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym

Mówi się, że wręczanie zaproszeń ślubnych to ten przyjemny moment organizacji przyjęcia ślubnego. Z pewnością jednak wiele Młodych Par kategorycznie temu zaprzeczy. Zaproszenia ślubne sprawiają problem nie tylko w decydowaniu o tym, komu w ogóle je wręczymy, ale i w tym, jak będą one wyglądać, co w nich umieścimy i w jaki sposób naszym gościom je przekażemy. Zastanawiając się nad tym, co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym, warto kierować się tymi samymi zasadami, co przy zapraszaniu na jakąkolwiek inną uroczystość.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym dla gościu

Goście powinni mieć wszelkie ważne informacje, które naszego ślubu dotyczą, w jednym miejscu. To, że zaproszenia na ślub często są dziś kreatywne i wychodzą poza utarty schemat, jest dziś drugą sprawą. Zaczynając od tego, co najważniejsze, na zaproszeniu ślubnym powinno znaleźć się. Czyli imiona i nazwiska osób, które wchodzą w związek małżeńskich i które też zapraszają, podaje się datę ślubu, nie zapominając przy tym o dniu, miesiącu i roku. Ważne jest określenie godziny, o jakiej odbędzie się ceremonia ślubna i wskazanie dokładnego adresu kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Podobnie przy zawiadomieniach ślubnych, tam również te informacje są bardzo ważne.

Teraz przechodzimy do kolejnej części, która może znaleźć się na zaproszeniach ślubnych, jednak wcale nie musi. Zawiadomienie o ślubie nie będzie ich już raczej miało, bardzo rzadko się zdarza, by Młoda Para dopisywała coś więcej do zawiadomień. W zaproszeniach z kolei dopisuje się informacje o tym, czy Para życzy sobie kwiatów, czy jednak nie. Coraz częściej Młodzi sobie tego nie życzą. Czasem Panna Młoda prosi także, by goście ubrali się w określonym stylu, dopasowanym do całości wesela. Ta część zależy już od Narzeczonych i nie jest konieczna do umieszczenia.